Dallmayr crema d'oro Selektion Afrika zrnková káva - 1 kg

Kód: 69122
Novinka
Značka: Dallmayr
14,95 € 12,46 € bez DPH
Skladom (7 ks)
Môžeme doručiť do:
18.6.2024
Možnosti doručenia

výber roka 2024 - zmes vysokohorskej Arabiky a Robusty

  •  z vybraných kvalít z Etiópie, Kene a Ugandy
  • zaujme arómou tmavej čokolády a kvetinovými citrusovými tónmi
  • chuťový zážitok dokonale dopĺňa nádych čiernych ríbezlí
  • balené v chránenej atmosfére
  • ideálna pre všetky automatické kávovary
  • https://www.dallmayr.com/de/

nemecko-mapa dallmayr logo

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Dallmayr d'oro crema d'oro Selektion Afrika zrnková káva - 1 kg

Každý rok vydáva Dallmayr „výber roka“. Pre rok 2024 je to Afrika. Dallmayr Crema d'Oro Africa je zmes Arabica/Robusta vybraných kvalít z Etiópie, Kene a Ugandy. Káva zaujme arómou tmavej čokolády a kvetinovými citrusovými tónmi. Chuťový zážitok dokonale dopĺňa nádych čiernych ríbezlí.

Ideálne pre Caffe Crema, Caffe Latte, Caffe Macchiato alebo Cappuccino.

Zážitok pre Vaše zmysly - pri mletí sa miestnosť naplní neodolateľnou vôňou čerstvo mletej kávy. Balenie sa ihneď po upražení kávy nepriedušne uzavrie, aby aróma zostalo zachované.

Chuťový profil : 7/10

Príprava

Odporúčame na jednu šálku použiť 6 – 8 g mletej kávy s časom prípravy maximálne 8 minút. Sú dostupné praktické odmerky s objemom cca 7 g kávy, ktoré vám uľahčia jej dávkovanie.

Pri ručnom filtrovaní musí mať voda teplotu 92 až 95 °C, takže nesmie byť vriaca – inak vystúpia do popredia látky spôsobujúce horkú chuť. Najlepšie chutí čerstvá káva. Ak jej uvaríte viac, ako v skutočnosti spotrebujete, prelejte zvyšnú kávu do termo kanvice.

Káva Dallmayr Crema d'Oro sa skvele hodí k príprave v plne automatických kávovaroch. Každý hrnček kávy bude automaticky korunovaný jemnou penou nazývanou Crema.

Pri príprave kávy v plne alebo čiastočne automatických kávovaroch musí za 3 až 5 sekúnd vytekať espresso (Caffé Crema) v rovnomernom spenenom prúde. Akonáhle je prúd kávy na konci skôr vodový, odstráňte šálku, pretože práve teraz sú vo väčšej miere vyplachované horčiny.

Mnoho odborníkov odporúča pretláčaciu kanvicu French Press ako najlepší, rýdzi spôsob prípravy kávy. Výsledkom ručnej práce je intenzívna aróma. Najskôr nahrubo zomeľte zrnkovú kávu Dallmayr d'oro . Potom nasypte do kanvice kávu – na každú šálku 1 kopcovú lyžicu zomletej kávy. Následne ju zalejte horúcou, no nie vriacou vodou. Potom ju dôkladne premiešajte lyžicou, aby sa mohla káva naplno rozvinúť. Po štyroch minútach pomaly a rovnomerne zatlačte páku s kovovým sitkom, integrovanú v kanvici, smerom nadol. Pritom sa oddelí kávová hmota od tekutiny. Kávu môžete potom priamo nalievať. 

Alois Dallmayr, alebo skrátene Dallmayr, je jednou z najväčších lahôdok v Európe. Má tradíciu siahajúcu viac ako 300 rokov dozadu a je jednou z najznámejších nemeckých značiek kávy. Dnes pod touto strechou funguje množstvo rôznych spoločností.

Dodatočné parametre

Kategória: Jedlo a Nápoje
Záruka: 04/2025

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: