Dallmayr crema d'oro intensa zrnková káva - 1 kg

Kód: 10803
14,75 € 12,29 € bez DPH
Skladom (7 ks)
Môžeme doručiť do:
6.3.2024

intenzívna chuť s jemnou hustou penou ( 100% Arabika )

  • korenená a intenzívna káva
  • vysoko kvalitné zrnká Arabika
  • ideálna pre všetky plno automatické kávovary
  • https://www.dallmayr.com/de/

nemecko-mapa dallmayr logo

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Dallmayr crema d'oro intensa - 1 kg

Dallmayr Crema d'Oro Intensa je káva, ktorá kombinuje intenzívnu chuť s jemnou krémovou penou. Pre toto espresso sa špeciálne vysoko kvalitné zrnká Arabica pražia veľmi dlho a šetrne v tradičnom pražiacom bubne. Výsledkom je espresso s charakterom, ktorý každým dúškom pripomína Taliansko. Celé kávové zrná Dallmayr Crema d'Oro sú k dispozícii v praktickom balení po 1000 g a sú vhodné pre každý plne automatický kávovar.

Vďaka starostlivému praženiu, jemnej creme a korenistej chuti sú korenené kávové zrná Dallmayr Crema d'Oro ideálne aj pre pochúťky ako espresso, cappuccino alebo latte macchiato.

V porovnaní s kávami Dallmayr Crema d'Oro a Dallmayr Espresso d'Oro sa jedná o výraznejšiu kávu. Vzhľadom na nízky obsah kofeínu je vhodná k celodennej konzumácii.

Zážitok pre Vaše zmysly - pri mletí sa miestnosť naplní neodolateľnou vôňou čerstvo mletej kávy. Balenie sa ihneď po upražení kávy nepriedušne uzavrie, aby aróma zostalo zachované.

Chuťový profil :

Typ 100 % arabika
Praženie coffee-bean coffee-bean coffee-bean coffee-bean coffee-bean 2
Kyslosť coffee-bean coffee-bean 2 coffee-bean 2 coffee-bean 2 coffee-bean 2
Intenzita chuti coffee-bean coffee-bean coffee-bean coffee-bean coffee-bean 2

 

Príprava

Odporúčame na jednu šálku použiť 6 – 8 g mletej kávy s časom prípravy maximálne 8 minút. Sú dostupné praktické odmerky s objemom cca 7 g kávy, ktoré vám uľahčia jej dávkovanie.

Pri ručnom filtrovaní musí mať voda teplotu 92 až 95 °C, takže nesmie byť vriaca – inak vystúpia do popredia látky spôsobujúce horkú chuť. Najlepšie chutí čerstvá káva. Ak jej uvaríte viac, ako v skutočnosti spotrebujete, prelejte zvyšnú kávu do termo kanvice.

Káva Dallmayr Crema d'Oro sa skvele hodí k príprave v plne automatických kávovaroch. Každý hrnček kávy bude automaticky korunovaný jemnou penou nazývanou Crema.

Pri príprave kávy v plne alebo čiastočne automatických kávovaroch musí za 3 až 5 sekúnd vytekať espresso (Caffé Crema) v rovnomernom spenenom prúde. Akonáhle je prúd kávy na konci skôr vodový, odstráňte šálku, pretože práve teraz sú vo väčšej miere vyplachované horčiny.

Na dosiahnutie optimálneho výsledku pritom môžete na svojom plne automatickom kávovare vyskúšať rôzne nastavenia (keď vám nechutí, nemusí byť vždy na vine samotná káva). Všeobecne sa orientujte podľa údajov výrobcu a následne experimentujte s rôznym nastavením stupňa mletia, teploty, sily kávy a množstvo vody. Už čoskoro získate cit pre prípravu kávy podľa vašej chuti.

Alois Dallmayr, alebo skrátene Dallmayr, je jednou z najväčších lahôdok v Európe. Má tradíciu siahajúcu viac ako 300 rokov dozadu a je jednou z najznámejších nemeckých značiek kávy. Dnes pod touto strechou funguje množstvo rôznych spoločností.

Dodatočné parametre

Kategória: Jedlo a Nápoje
Záruka: 05/25

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: