Biointimo Aqua Cup menštruačný kalíšok

Kód: 23111/1
16,25 € 13,54 € bez DPH

Zvoľte variant

poskytuje suchý komfort po dobu 8 - 12 hodín

  • vyrobený z lekárskeho silikónu
  • nenasiakne vodu, neodstraňuje žmolky, nevysušuje
  • najlepšia ekologická alternatíva na výmenu tampónov a absorbentov
  •  Ekologický výrobok – neprodukuje odpad
  • https://www.biointimo.org/aqua-cup

 

Detailné informácie

Veľkosť: 1
Skladom (2 ks) | 23111/1
Môžeme doručiť do: 29.7.2024
16,25 €
13,54 € bez DPH
Veľkosť: 2
Vypredané | 23111/2
16,25 €
13,54 € bez DPH

Podrobný popis

Biointimo menštruačný kalíšok

https://www.biointimo.org/aqua-cup

ECO - menštruačný kalíšok Biointimo AQUA Cup odporúčame prevažne na vodné aktivity a športy, ale znesie aj svoje. S menštruačným kalíškom si vystačíte roky: po jednom použití ho nemusíte vyhadzovať . Čím častejšie ich budete používať namiesto klasickej vložky či tampónu, alebo dokonca len občas popri nich, tým menej plastového odpadu vyprodukujete a tým viac ochránite životné prostredie!

Je to aj cenovo výhodné , pretože tento jeden menštruačný kalíšok kúpite za cenu 4-5 krabičiek tradičných tampónov . Ako ho v priebehu rokov používate, vracia svoju hodnotu pomalšie alebo rýchlejšie.

AQUA - pretože ho treba zmývať vodou a najlepšie funguje vo vode, v mokrom prostredí: plávať, saunovať, športovať a osprchovať sa., aj keď máte menštruáciu! S podozrivými škvrnami od uterákov sa môžete rozlúčiť! Menštruačný kalíšok z lekárskeho silikónu sa nenamáča, nerozpadáva sa, je odolný voči baktériám a zároveň poskytuje maximálnu ochranu proti vytečeniu až na 10-12 hodín v závislosti od sily vášho krvácania! Po takom čase je tradičný tampón – najmä v kontakte s vonkajšou vodou – už veľmi nebezpečný! Tradičný tampón nielen prechádza, ale aj všetko absorbuje a rozkladá sa vo vagíne s kyslým pH pri 37 C. V nasiaknutom tampóne je syntetický vláknitý materiál tampónu v priamom kontakte so stenou vagíny, v ktorej sa v teplom a vlhkom prostredí zrýchľuje rast baktérií, takže hrozí zákerný TSS (toxický šokový syndróm)!

CUP – zasúva sa do pošvy a slúži na zachytenie menštruačnej krvi rovnako ako tampón. Zdravotný silikónový menštruačný kalíšok Biointimo AQUA CUP VŠAK iba zbiera krv, nič nenasáva , nezanecháva vo vás syntetické vlákna ani nevysušuje pošvovú flóru ako klasický tampón.

Menštruačný pohárik je špeciálne vyvinutý pre použitie pri rôznych vodných športoch, v bazénoch, ďalších dlhších športových a voľno časových aktivitách v priebehu menštruačného obdobia. Je vyrobený z vysoko kvalitného silikónu a po správnom zavedení vytvára mechanický blok v pošve. Pohárik, namiesto absorpcie, krv zbiera a tým poskytuje maximálnu ochranu pred  únikom tekutín z pošvy  a do pošvy po dobu  4 – 6  až dokonca 12 hodín v závislosti na sile menštruácie. V porovnaní s bežnými tampónmi nenasiakne vodou a neobsahuje škodlivé syntetické a bieliace materiály. Vhodný na opakované použitie, ekologický a ekonomický (šetrí peniaze ).  Perfektne nahradí používanie vložiek a tampónov.  Dva typy najlepšie vyhovujúce individuálnym fyzikálnym vlastnostiam pošvy s ohľadom na anatómiu a vek. VEĽKOSŤ 1 (SIZE 1)  sa odporúča pre ženy do 30 rokov. VEĽKOSŤ 2 (SIZE 2) je vyvinutá pre matky, ktoré už rodili prirodzenou cestou, a pre ženy vo veku nad 30 rokov.

Veľkosť 1 (28 ml, priemer 3,99 cm) sa odporúča pre sexuálne aktívne ženy s ľahšími tokovými dňami a / alebo tie, ktoré ešte neporodili dieťa. Veľkosť 2 (35 ml, priemer 4,5 cm) je pre matky a / alebo pre ženy s väčšími prietokmi. Obe veľkosti sú najvhodnejšie pre strednú a vysokú polohu krčka maternice (minimálne 3,5-4 cm alebo viac) a normálne panvové svaly. Pred použitím si pozorne prečítajte vnútorný návod na použitie.

Menštruačný kalíšok vyrobený z lekárskeho silikónu. Po správnom zavedení poskytuje suchý komfort udržiavaním menštruačného toku, a to aj 8-12 hodín.V porovnaní s bežnými tampónmi nenasiakne vodu, neodstraňuje žmolky, nevysušuje vagínu a neobsahuje syntetické materiály ani škodlivé bielidlá. V krabičke nájdete aj mini návliečku z prateľnej látky (18x12cm) z bambusového uhlia a mikrovlákna. Najlepšia ekologická alternatíva na výmenu tampónov a absorbentov.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: