Dallmayr prodomo Naturmild mletá káva - 500 g

5,30 € –8 %
dallmayr prodomo naturmild mleta kava 500 g
5,30 € –8 % 4,85 € 4,04 € bez DPH 0,97 € / 100 g
Skladom (8 ks)

prémiová zmes horských bôbov arabiky

  • z vybraných druhov odrody kávy pestovaných vo vysokohorských oblastiach
  • 100 % Arabika
  • balené v chránenej atmosfére
  • vhodné aj do automatických kávovarov
  • https://www.dallmayr.com/de/

nemecko-mapa dallmayr logo

Detailné informácie

Podrobný popis

Dallmayr prodomo Naturmild mletá káva - 500 g

Táto jemne vyvážená zmes bôbov z arabskej vrchoviny má prirodzene nízky obsah kyselín - s plným obsahom kofeínu. Zrnká sa pražia obzvlášť opatrne, aby sa zavŕšil zážitok z jemnej kávy. Týmto sa v pohári dokonale rozvinie jemná aróma.

Prírodná svetlo pražená káva Dalmeir Prodomo: jemná chuť arabiky. Pôvod surovín: vysokohorské plantáže a malé farmy v historickej vlasti kávy vo východnej Afrike - Etiópii. Obsahuje tonikový kofeín v celom rozsahu, chuť je rafinovaná, vďaka špeciálnemu ošetreniu je úplne bez dráždivých a horkých látok. Preto si ho môžu vychutnať aj tí, ktorí sú na kávu citliví.
Intenzívna aróma a neporovnateľne jemná chuť s normalizovaným obsahom kofeínu.

Vďaka šetrnému spôsobu prípravy sa z kávy rozpustia aromatické a iné obsiahnuté látky optimálnou cestou. Odborníci na výživu dokázali, že prekvapkávaná káva je najlepšie stráviteľná. Snáď všetky kávovary, ktoré sú dnes na trhu dostupné, sú vhodné na prípravu aromaticky výdatného šálky prekvapkávanej kávy.

Chuťový profil :

Typ 100 % arabika
Praženie coffee-bean coffee-bean coffee-bean coffee-bean 2 coffee-bean 2
Kyslosť coffee-bean coffee-bean coffee-bean 2 coffee-bean 2 coffee-bean 2
Intenzita chuti coffee-bean coffee-bean coffee-bean 2 coffee-bean 2 coffee-bean 2

 

Príprava

Dallmayr Prodomo je vhodné na klasický spôsob prípravy filtrovanej kávy, či už v kávovare, alebo pomocou ručného filtrovania.

Odporúčame na jednu šálku použiť 6 – 8 g mletej kávy s časom prípravy maximálne 8 minút. Sú dostupné praktické odmerky s objemom cca 7 g kávy, ktoré vám uľahčia jej dávkovanie.

Pri ručnom filtrovaní musí mať voda teplotu 92 až 95 °C, takže nesmie byť vriaca – inak vystúpia do popredia látky spôsobujúce horkú chuť. Najlepšie chutí čerstvá káva. Ak jej uvaríte viac, ako v skutočnosti spotrebujete, prelejte zvyšnú kávu do termo kanvice.

Mnoho odborníkov odporúča pretláčaciu kanvicu French Press ako najlepší, rýdzi spôsob prípravy kávy. Výsledkom ručnej práce je intenzívna aróma. Najskôr nahrubo zomeľte zrnkovú kávu Dallmayr Prodomo. Potom nasypte do kanvice kávu – na každú šálku 1 kopcovú lyžicu zomletej kávy. Následne ju zalejte horúcou, no nie vriacou vodou. Potom ju dôkladne premiešajte lyžicou, aby sa mohla káva naplno rozvinúť. Po štyroch minútach pomaly a rovnomerne zatlačte páku s kovovým sitkom, integrovanú v kanvici, smerom nadol. Pritom sa oddelí kávová hmota od tekutiny. Kávu môžete potom priamo nalievať. 

Alois Dallmayr, alebo skrátene Dallmayr, je jednou z najväčších lahôdok v Európe. Má tradíciu siahajúcu viac ako 300 rokov dozadu a je jednou z najznámejších nemeckých značiek kávy. Dnes pod touto strechou funguje množstvo rôznych spoločností.

Dodatočné parametre

Kategória: Dallmayr
Záruka: 1 rok

Návod na filtrovanú kávu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: